LAJMI I FUNDIT:

Sa kohë ju është dashur për të gjetur shkronjën X në këtë fotografi?

Sa kohë ju është dashur për të gjetur shkronjën X në këtë fotografi?

Disa thonë se luajtja e lojërave që kanë të bëjnë me “nxitjen e trurit” mund të ndihmojë në zgjidhjen e gjëegjëzave të thjeshta.

Reklama

Dhe kjo lojë truri nga JagranJosh do t’ju detyrojë të vini në provë aftësitë tuaja të arsyetimit logjik.

Në pamje të parë, ky imazh shumëngjyrësh duket se përmban vetëm shkronjën ‘Y’, por nuk është kështu.

E fshehur mes të gjitha shkronjave ‘Y’ me ngjyra të ndezura, ekziston një ‘X’ e vogël. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Kalo në kategori