Napoli ka fituar 4-0 kundër Romës në kuadër të javës së dhjetë në Serie A.

Golat për Napolitanët i shënuan Lorenzo Insigne, Fabian Ruiz, Dries Mertens dhe Matteo Politano.

Napoli ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.12, derisa Roma u vlerësua me 5.89.

Këndellet Napoli - fiton me rezultat bindës ndaj Romës Këndellet Napoli - fiton me rezultat bindës ndaj Romës

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Ruiz që u notua me 8.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri Antonio Mirante me vlerësimin 5.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/