LAJMI I FUNDIT:

Rruga ku hodhi hapat e para në Detroit, mori emrin e Stevie Wonderit (Foto)

Rruga ku hodhi hapat e para në Detroit, mori emrin e Stevie Wonderit (Foto)

Një rrugë në Detroit, ku filloi karrierën muzikore, mori emrin e Stevie Wonder. 

Wonfer dy ditë më parë mori pjesë në ceremoninë që u bë për nder tij së bashku me kryetarin e komunës Mike Dugan dhe anëtarin e Dhomës së Përfaqësuesve, John Conyers.

Dy blloqe, ku gjendet shtëpia e parë e 66-vjeçar, tani e tutje do të quhen Avenue Stevie Wonder.

Wonder u zhvendos në Detroit si fëmijë dhe në atëkohë nënshkroi një marrëveshje me shtëpinë e famshme muzikore Motown Records.

Gjatë karrierës së tij, Wonder ka marrë më shumë se 20 çmime Grammy dhe së bashku me Frank Sinatran, këngëtari ka fituar herë çmimin për albumin e vitit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Kuq e zi gjithë jetën”, Marina Vjollca mori vëmendje me një nga fotografitë e fundit

“Kuq e zi gjithë jetën”, Marina Vjollca mori vëmendje me një nga fotografitë e fundit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Klip i ri apo është fejuar? Ish-banori i Big Brother lë vend për dyshime me fotografinë e re

Klip i ri apo është fejuar? Ish-banori i Big Brother lë vend për dyshime me fotografinë e re

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Kalo në kategori