LAJMI I FUNDIT:

Rrjedhin specifikat e serisë Xiaomi 14

Rrjedhin specifikat e serisë Xiaomi 14

Me serinë Xiaomi 13 e cila tashmë është në dispozicion global, është koha të kthejmë vëmendjen te gjenerata e ardhshme e telefonave kryesorë nga Xiaomi.

Seti i parë i specifikimeve për serinë Xiaomi 14 është këtu falë informatorit Digital Chat Station i cili ndan disa detaje paraprake rreth çipave, baterive dhe shpejtësive të karikimit të telefonave në ardhje.

GSM Arena raporton se Xiaomi 14 dhe Xiaomi 14 Pro pritet të debutojnë në nëntorin e këtij viti, teksa të integruar do ta kenë çipin e ri Snapdragon 8 Gen 3, përcjell Telegrafi.


SoC-ja e gjeneratës së ardhshme nga Qualcomm do të prezantohet në fund të tetorit në një event të dedikuar të mbajtur në Maui, Hawaii. Xiaomi do të jetë një nga markat e para të telefonave të mençur që do të lansojë pajisjet e fuqizuara nga çipi i ri.

Snapdragon 8 Gen 3 pritet të shfaqë një arkitekturë të re bërthamash – 1+5+2 – me një bërthamë kryesore Cortex-X4 së bashku me 5x bërthama Cortex-A720 dhe 2x Cortex-A520. Pjesa e GPU-së pritet të sigurohet nga Adreno 750 i cili duhet të ofrojë disa përfitime të dukshme të performancës.

Xiaomi 14 thuhet se do të përmbajë një bateri me kapacitet 4,860mAh me karikim të shpejtë prej 90W me kabllo ndërsa pa kabllo pritet që të ketë karikim prej 50W.

Në anën tjetër Xiaomi 14 Pro do të ketë një bateri pak më të madhe me kapacitet prej 5,000mAh me karikim 120W me kabllo ndërsa pa kabllo shpejtësia e karikimit do jetë e njëjtë si ajo e Xiaomi 14. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Teknologji
Lista me telefonat që nuk do mund ta përdorin më aplikacionin WhatsApp

Lista me telefonat që nuk do mund ta përdorin më aplikacionin WhatsApp

Teknologji
Musk thotë se iu ofrua një 'marrëveshje sekrete' për të censuruar fjalën e lirë në X, reagon ashpër Komisioni Evropian: Shihemi në gjykatë

Musk thotë se iu ofrua një 'marrëveshje sekrete' për të censuruar fjalën e lirë në X, reagon ashpër Komisioni Evropian: Shihemi në gjykatë

Teknologji
X i Elon Musk mund të jetë duke testuar butonin

X i Elon Musk mund të jetë duke testuar butonin "dislike" në iOS si një mënyrë për të kundërshtuar postimet

Teknologji
Meta heq kufizimet nga llogaritë e Trumpit në Facebook dhe Instagram

Meta heq kufizimet nga llogaritë e Trumpit në Facebook dhe Instagram

Teknologji
Samsung Galaxy Z Fold6 dhe Z Flip6 çojnë Galaxy AI në nivele të reja

Samsung Galaxy Z Fold6 dhe Z Flip6 çojnë Galaxy AI në nivele të reja

Teknologji
Kalo në kategori