Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sqaroi se vetëm gjatë dy ditëve të fundit nga 20-50 e të infektuarve janë të infektuar me llojin e ri të coronavirusit, ose lloji britanez.

Ai tha se vatra e këtij virusi janë Kavadari, Prilepi dhe qyteti i Ohrit.

Ai shtoi se në këto qytete ka rritje të të hospitalizuarve, por deri tani nuk ka nevojë për masa shtesë.

Regjistrohen 449 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 10 pacientë Regjistrohen 449 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 10 pacientë

Filipçe theksoi se vaksinimi po vazhdon dhe se deri tani janë vaksinuar 760 punonjës shëndetësorë./Telegrafi/