LAJMI I FUNDIT:

Rreth 13 milionë euro ishte ‘rroga’ vjetore e shefit të bankës UBS për 2022-në

Rreth 13 milionë euro ishte ‘rroga’ vjetore e shefit të bankës UBS për 2022-në

Kreu i bankës më të madhe zvicerane UBS, Ralph Hamers ka fituar 12.6 milionë franga [12.68 milionë euro] gjatë vitit 2022.

Reklama

Kjo është rreth 1.1 milion euro më shumë se një vit më parë, kur ai pati fituar “vetëm” 11.5 milionë franga [11.58 milionë euro].

Këto shifra dalin nga raporti vjetor i bankës UBS.

Pagat e të gjithë menaxhmentit të bankës nga ana tjetër, kanë pasur një rënie të lehtë, në rreth 107 milionë franga [107.76 milionë euro].

Paraardhësi i Hamerit në këtë post, Sergio Ermotti kishte marrë 13.3 milionë franga [13.39 milionë euro] për vitin 2020 dhe 12.5 milionë [12.59 milionë euro] për vitin 2019.

Kryetari i Bordit të Drejtorëve, Colm Kelleher gjatë vitit 2022 ka fituar 4.8 milionë franga [4.83 milionë euro].

Banka më e madhe zvicerane ka gjeneruar 7.12 miliardë euro vitin e kaluar. /Albinfo/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Revolucionar në turizëm dhe arkitetur- Hoteli Epidamn White Sensation, Golem

Epidamn
Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate Expo 2023 - Panairi i parë ndërkombëtar për pasuri të paluajtshme

Prishtina Real Estate EXPO
Murati i reagon Ramës me një shprehje gjermane: Ai momenti kur ty të vie turp për të bëmat e tjetrit

Murati i reagon Ramës me një shprehje gjermane: Ai momenti kur ty të vie turp për të bëmat e tjetrit

Ekonomi
Ejani festojmë bashkë ditëlindjen e parë të Vitaland – Sot krejt kemi me u kënaq

Ejani festojmë bashkë ditëlindjen e parë të Vitaland – Sot krejt kemi me u kënaq

Vitaland
Shpallet fituesi i tenderit për dhënien e shërbimeve të informimit nga ZKM-ja për fushatën e liberalizimit të vizave

Shpallet fituesi i tenderit për dhënien e shërbimeve të informimit nga ZKM-ja për fushatën e liberalizimit të vizave

Ekonomi
Ministri Aliu: ​Ura e re e Rogovës po bëhet

Ministri Aliu: ​Ura e re e Rogovës po bëhet

Ekonomi
Kalo në kategori