LAJMI I FUNDIT:

Rregulli i ‘çmendur’ që synon ta inkuadrojë FIFA në “Katar 2022” pritet t’i acarojë lojtarët

Rregulli i ‘çmendur’ që synon ta inkuadrojë FIFA në “Katar 2022” pritet t’i acarojë lojtarët

FIFA po planifikon që të bëjë një ndryshim të ndjeshëm në këtë Kampionat Botëror që mbahet në Katar në fund të këtij viti.

Shtëpia e futbollit botëror tashmë ka njoftuar se futbollit do t’i pësoj disa ndryshime në vitet e ardhshme, ndërsa në këtë vit do të hyjnë disa rregulla në fuqi.

Sipas asaj që raporton Corriere dello Sport, FIFA dëshiron që një ndeshje që është 90 minuta, të zgjatet në 100 minuta.

Kjo natyrisht se mund të has në pakënaqësi, shkaku që nëse një përballje përfundon me barazim, atëherë do të ketë vazhdime nga dy herë 15 minuta dhe ekzekutimi i penalltive.

Kjo do të bënte që të luheshin mbi 130 minuta futboll, duke vënë lojtarët në një pozicion rraskapitës dhe do të ishte e vështirë të rikuperoheshin për një duel të radhës.

Reklama

Po ashtu, lëndimet e lojtarëve do të ishin edhe më prezente dhe kjo do të pamundësonte garimin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Real Madridi ka besim në triumfin ndaj Barcelonës në El Clasicon e ardhshme

Real Madridi ka besim në triumfin ndaj Barcelonës në El Clasicon e ardhshme

La Liga
Chelsea dhe Man Utd në ‘luftë’ për portierin Onana, Interi i vendos çmimin

Chelsea dhe Man Utd në ‘luftë’ për portierin Onana, Interi i vendos çmimin

Serie A
Dy yjet e ekipit kërcënuan me largim nga Tottenhami nëse Conte do të mbetej trajner

Dy yjet e ekipit kërcënuan me largim nga Tottenhami nëse Conte do të mbetej trajner

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Salah dhe Mac Allister, dy objektivat e mëdha të Real Madridit

Salah dhe Mac Allister, dy objektivat e mëdha të Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori