Këngëtarja dhe aktorja, Rozana Radi, e ka përkujtuar xhaxhanë e saj, Françesk Radi.

Në një postim në rrjetet sociale, artistja i është referuar duartrokitjeve në sallën e Pallatit të Koncerteve, dedikuar Françesk Radit në kuadër të festivalit të këngës.

“I shikon? Duartrokasin për ty salla e pallatit të koncerteve, e njëjta sallë ku ty të ngulën thikën pas shpine disa herë”.

“Është e njëjta salle ku publiku të duartrokiste e këndonte bashkë me ty. Mbrëmë dëgjuam muzikën tënde ‘Biçikletën’ që ti e doje aq shumë, por nuk patëm fatin të të dëgjonim zërin”.

I shikon? Duartrokasin per ty salla e pallatit te koncerteve, e njejta sallae ku ty te ngulen thiken pas shpine disa here.Eshte e njejta salle ku publiku te duartrokiste e kendonte bashke me ty.Mbrem degjuam muziken tende "Biçikleten"qe ti e doje aq shume por nuk patem fatin te te degjonim zerin. Jo se nuk e kemi zerin tend por sepse ti nuk do lejoje kurre te kendoje ne nje cd ne pallatin e koncerteve. Franko, eshte nata e krishtindjes dhe eshte viti i pare qe ti nuk do te jesh mè me kitarren tende ne tavolinen tone te madhe. Eshte e veshtire eshte aq e veshtire sa tek shkruaj me mblidhet nje lemsh ne gryke . Por ne me zerin qe na dridhet do kendojme kenget e tua dhe do falenderojme Zotin qe na bekoj me nje njeri si ti ne jeten tone. Gezuar Krishtlindjen Franko. Te duam shume?

A post shared by ACTOR/SINGER/HOST/AUTHOR/ (@rozana_radi) on Dec 24, 2017 at 3:03pm PST

“Jo se nuk e kemi zërin tënd, por sepse ti nuk do lejoje kurrë të këndoje në një CD në pallatin e koncerteve”.

“Franko, është nata e Krishtlindjes dhe është viti i parë që ti nuk do të jesh më me kitarën tende në tavolinën tonë të madhe”.

“Është e vështirë, është aq e vështirë sa tek shkruaj më mblidhet një lëmsh në grykë”.

“Por, ne me zërin që na dridhet do këndojmë këngët e tua dhe do falënderojmë Zotin që na bekoi me një njeri si ti në jetën tonë. Gëzuar Krishtlindjen Franko. Të duam”, ka shkruar Rozana në postimin e saj në Instagram. /Telegrafi/