LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo u ndëshkua pas goditjes në kokë dhe rrëzimit të kundërshtarit në tokë në stilin e një luftëtari të UFC

Ronaldo u ndëshkua pas goditjes në kokë dhe rrëzimit të kundërshtarit në tokë në stilin e një luftëtari të UFC

Cristiano Ronaldo tregoi aftësinë e tij për të rrëzuar një njeri në tokë në një luftë të stilit UFC, teksa fitoi një ndëshkim me karton të verdhë në humbjen e Al Nassr ndaj Al Hilal.

Reklama

Jo gjithçka po shkon aq lehtë sa pritej për Ronaldon, pasi ai u transferua në Arabinë Saudite në fillim të vitit, duke i dhënë fund kohës së tij në krye të sportit.

Ndërsa ka shënuar 11 herë në 11 ndeshje për klubin e tij në Arabinë Saudite, ai tashmë ka arritur të shkarkojë trajnerin Rudi Garcia.

Kjo erdhi javën e kaluar, pasi pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk kishte arritur të shënonte në një ndeshje që duhej fituar kundër Al Feihas, teksa ata përpiqen të rrëzojnë liderët e ligës Al Ittihad.

Zyrtare: Al Nassr shkarkon Rudi Garcian, raportohet për marrëdhënie të tensionuar me Cristiano Ronaldon
Lexo po ashtu Zyrtare: Al Nassr shkarkon Rudi Garcian, raportohet për marrëdhënie të tensionuar me Cristiano Ronaldon

Pas asaj loje, 38-vjeçari u përlesh me një kundërshtar, pasi ata ndanë disa fjalë mjaft të zemëruara pas vërshëllimës së fundit, përpara se ai të zbriste në tunel.

Më pas, Al Feiha e talli ish-yllin e Manchester Unitedit, duke përdorur fotografinë para Kupës së Botës, ku Ronaldo luan shah me Lionel Messin.

Humori i tij nuk u përmirësua as të martën, pasi Al Nassr sërish humbi pikë, këtë herë në nga rivalët e mëdhenj, Al Hilal.

Përveç humbjes dhe dështimit të tij për të shënuar, sulmuesi gjithashtu u ndëshkua me karton të verdhë pasi goditi një kundërshtar në kokë, përpara se ta rrezonte në stilin e një luftëtari të UFC.

Interesante e gjithë kësaj ishte se u vë re se Michael Oliver ishte gjyqtari që dha kartonin e verdhë, pavarësisht se ende punon si gjyqtar në Ligën Premier.

Niveli më i lartë në Arabinë Saudite shpesh sjell më shumë gjyqtarë të profilit të lartë nga jashtë vendit për të gjykuar në ndeshjet e tyre më të mëdha. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Kalo në kategori