LAJMI I FUNDIT:

“Ronaldo u bë i madh te Unitedi, jo te Reali”

“Ronaldo u bë i madh te Unitedi, jo te Reali”

Sipas ish-sulmuesit të njohur anglez, Micheal Owen, Cristiano Ronaldo është përmirësuar në Real Madrid, por ai duhet të falënderoj Manchester Unitedin në vend të skuadrës spanjolle, pasi anglezët e bën lojtar të madh.

Reklama

Ylli portugez ka fituar katër Topa të Artë në karrierën e tij, tre prej të cilave kanë ardhur gjatë kohës së tij në Madrid.

Megjithatë, legjenda angleze, Owen mendon se meritat më të mëdha për bërjen e Ronaldos lojtar të madh i kanë Djajtë e Kuq dhe jo Mbretërit.

Renditja e Forbes: Ronaldo i pari me fitime marramendëse, Pogba i dhjeti (Foto)
Lexo po ashtu Renditja e Forbes: Ronaldo i pari me fitime marramendëse, Pogba i dhjeti (Foto)

“Ai ishte absolutisht një nivel tjetër sa ishte duke luajtur në United”, ka thënë fillimisht Owen për mediat angleze.

“Kështu që unë nuk mendoj se Real Madridi mund të marrë të gjitha meritat, sepse Unitedi dhe Sir Alex Ferguson e rritën atë dhe ai vazhdoi të përparojë në Real”, transmeton Telegrafi.

Ronaldo me statistika ‘drithëruese’ para finales së Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Ronaldo me statistika ‘drithëruese’ para finales së Ligës së Kampionëve

“Ronaldo kishte disa sezonet jashtë botës në United dhe pastaj nuk ka ndaluar së përmirësuari”.

“Ronaldo dhe Messi kanë dërguar futbollin në një nivel të ri që një kohë të gjatë, duke qenë vazhdimisht në krye”, përfundoi ish-sulmuesi anglez. /Telegrafi/