UEFA e ka publikuar listën e lojtarëve të nominuar për golin më të mirë të sezonit 2017/2018, ndërsa njëri prej të nominuarve është edhe Cristiano Ronaldo.

Superylli portugez konkurron pikërisht me golin që ia shënoi Juventusit në Torino në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Zonjës së Vjetër dhe Real Madridit.

Më poshtë janë të gjithë golashënuesit e nominuar nga UEFA për ‘Golin e sezonit 2017/2018:

Lucy Bronze (Lyon 1-0 Manchester City)

Gjysmëfinalja e femrave në Ligën e Kampionëve (29.04.2018)

Olga Carmona (Zvicër 0-2 Spanjë)

Faza grupore në Kampionatin Evropian të femrave U-19 (21.07. 2018)

Elisandro (Sporting CP 2-5 Inter FS)

Finalja e Kupës së Futsalit (22.04.2018)

Elliot Embleton (Turqi 2-3 Angli)

Faza grupore e Kampionatit Evropian U-19 (17.07.2018)

Christian Eriksen (Irlanda 1-5 Danimarka)

Ndeshja e barazhit (14.11.2017)

Paulo Estrela (Porto 5 -1 Besiktas)

Faza grupore e Ligës së të rinjve të UEFA-s (13.09.2017)

Eva Navarro (Gjermani 0-2 Spanjë)

Finalja e Kampionatit Evropian të fermave U-17 (21.05.2018)

Dimitri Payet (Marseille 5-2 Leipzig)

Cerefkinalja e Europa League (12.04.2018)

Goncalo Ramos (Slloveni 0-4 Portugali)

Faza grupore e Kampionatit Evropian U-17 (07.05.2018)

Ricardinho (Portugali 4-1 Romani)

Faza grupore e Futsal EURO (31.01.2018)

Momenti i golit të Cristiano Ronaldos ndaj Juventusit (Foto: Getty Images)

Cristiano Ronaldo (Juventus 0-3 Real Madrid)

Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve (03.04.2018)

/Telegrafi/