LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo merr një dënim ‘qesharak’ për shkak të kartonit të kuq dhe tentativës për të goditur gjyqtarin

Ronaldo merr një dënim ‘qesharak’ për shkak të kartonit të kuq dhe tentativës për të goditur gjyqtarin

Cristiano Ronaldo mësoi dënimin për incidentet që bëri në ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Arabisë Saudite kundër Al-Hilal.

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Arabisë Saudite (SAFF) e ka pezulluar Ronaldon me dy ndeshje për shkak të kartonit të kuq dhe tentativës për të goditur gjyqtarin gjatë ndeshjes kundër Al-Hilal.


Al-Nassr u eliminua në gjysmëfinale të Superkupës së Arabisë Saudite nga Al-Hilal me rezultat 2-1, dhe në minutën e 86-të Ronaldo mori karton të kuq kur goditi dy herë me bërryl një lojtar kundërshtar dhe më pas shtrëngoi grushtin me qëllimin për të goditur gjyqtarin, por në momentin e fundit, për fat, ndryshoi mendje.

Komisioni disiplinor i SAFF e pezulloi kështu Ronaldon për ndeshjet e ligës së Al-Nassr kundër Al-Feiha (19 prill), dhe Al-Khalee (27 prill).

Përveç pezullimit me dy ndeshje, Ronaldo u gjobit edhe me 5500 euro, që shumë e interpretuan si një gjobë jashtëzakonisht të vogël. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori