LAJMI I FUNDIT:

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Cristiano Ronaldo mund të largohet papritur nga Arabia Saudite dhe të kthehet në Evropë këtë verë. Më saktësisht, ai mund të kthehet në Portugali, ku filloi karrierën e tij të madhe si futbollist i Sporting Lisbonës.

Portugezi aktualisht po luan një sezon shumë të pasuksesshëm me Al Nassr, për këtë arsye ai është nën kritikat e publikut dhe mediave atje, dhe për këtë arsye është i pakënaqur dhe kërkon një rrugëdalje.

Ai dhe bashkëlojtarët e tij së fundmi humbën në gjysmëfinale të Superkupës përballë rivalit më të madh, Al Hilal dhe në kampionat janë 12 pikë prapa të njëjtës skuadër.

Sipas gazetares saudite Alhazza Mutab, Ronaldo mund të largohet nga klubi i Superligës së Arabisë dhe të rikthehet në Portugali te Sporting Lisbona.

Situata në Sporting është më e mira në vitet e fundit. Ata janë në prag të fitimit të kampionatit të 20-të në Portugali.

Gjashtë xhiro para përfundimit të kampionatit, ata janë shtatë pikë përpara Benficës dhe sezonin e ardhshëm Ronaldo mund të veshë fanellën e Sportingut për herë të parë që nga viti 2003. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori