LAJMI I FUNDIT:

Roma po mendon për zëvendësimin e Di Francescos – Sousa udhëheq, edhe disa emra interesant në listën e Monchit

Roma po mendon për zëvendësimin e Di Francescos – Sousa udhëheq, edhe disa emra interesant në listën e Monchit
Eusebio Di Francesco para ndeshjes kundër Barcelonës (Foto: Getty Images)

Nëse Eusebio Di Francesco vazhdon me këto rezultate, atëherë Roma do të detyrohet të gjejë trajner të ri.

Reklama

Më mediumet italiane kanë filluar vetëm të qarkullojnë emrat  që mund ta zëvendësojnë Eusebio Di Francesco.

Paulo Sousa shihet si favorit për të zëvendësuar trajneri, ndërsa ai po negocion me klubin Tianjin Quanjian për një ndërprerje të kontratës.

Tensioni është në rritje te Roma pasi sezoni ka filluar dobët, ndërsa dy ndeshjet e ardhshme të Serie A kundër Frosinones dhe Lazios, shihen si vendimtare.

Ish trajneri i Fiorentinës, Sousa është favoriti aktual, por në listë janë edhe disa emra të trajnerëve që janë të zotë në punën e tyre.

Vincenzo Montella, Antonio Conte, Roberto Donadoni, Gian Piero Ventura dhe Sinisa Mihajlovic, janë në listë po ashtu.

Kandidatura e Sousas shihet si më kryesore, pas lajmit që ai është duke negociuar mbylljen e kontratës me klubin kinez Tianjin Quanjian.

Trajneri portugez është në Kinë që nga nëntori i vitit 2017, por klubi aktualisht po noton në zonën e rënies me vetëm 27 pikë nga 23 ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

UEFA ia shqipton dënimin Rumanisë pas skandalit me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori