LAJMI I FUNDIT:

Roma mund ta humbas Kluivertin, holandezi drejt transferimit te gjiganti spanjoll

Roma mund ta humbas Kluivertin, holandezi drejt transferimit te gjiganti spanjoll
Justin Kluivert . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Justin Kluivert mund të largohet nga Roma pas dy viteve qëndrim në Olimpico.

Reklama

Giallorosët kanë nevojë për të shitur në mënyrë që t’i shpëtojnë dënimit nga Fair Play Financiar.

E njëri nga lojtarët që mund të largohet është sulmuesi i talentuar holandez Justin Kluivert.

Për lojtarin interesim ka pasur nga Anglia, ku kërkohet nga Arsenal, Everton dhe Tottenham Hotspur.

Por së fundmi në garë fuqishëm është futur edhe gjiganti spanjoll Atletico Madrid.

Justin Kluivert. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Roma e vlerëson rreth 30 milionë euro yllin e saj, shumë që është gati të paguhet nga Atletico.

Por mediat italiane raportojnë se dy skuadrat që kanë marrëdhënie shumë të mira mes vete mund të bëjnë edhe shkëmbim.

Giallorosët kanë shprehur interesim për francezin Thomas Lemar dhe Atletico është gati ta lejoj largimin e tij në këmbim të Kluivert. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori