LAJMI I FUNDIT:

“Roma mund ta fitojë titullin”

“Roma mund ta fitojë titullin”

Diego Perotti thotë se Roma ka skuadër për të fituar ‘Scudetton’, pasi sipas tij deri më tani kanë mundur me meritë skuadra si Napoli, Interi dhe Milani.  

Reklama

Giallorossët përballet me Juventusin në Torino në natën e së shtunës, dhe mund të zvogëlojnë hendekun e tyre në krye të Serie A me vetëm tre pikë, nëse ata fitojnë këtë ndeshje, teksa rezultat pozitiv pret edhe sulmuesi argjentinas i Romës.

“Ne mund ta bëjmë këtë. Ne jemi afër tyre dhe ne kemi skuadër për të fituar Scudetton. Ne gjithashtu kemi Ligën e Evropës, e cila është shumë emocionuese, si dhe Kupën e Italisë. Pra, ne mund të fitojmë diçka”, ka thënë Perotti për Sky.

Buffon inkurajon Romën: I ka të gjitha për ta fituar Scudetton
Lexo po ashtu Buffon inkurajon Romën: I ka të gjitha për ta fituar Scudetton

“Ne mundëm Napolin, Interin dhe Milanin dhe të gjitha i merituam. Është e vërtetë se ne mund të fitojmë [Scudetton]”, përcjell Telegrafi.

“Të fitosh derbin [kundër Lazios] ishte i rëndësishëm për ekipin dhe tifozët. Fitorja kundër Milanit ishte e rëndësishme, tani ne duhet të bëjmë gjithçka për të marrë atë që do të ishte një fitore e rëndësishme mbi Juventusin”, përfundoi argjentinasi. /Telegrafi/