LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton ndaj Parmës, por në sezoni i ri luan në Ligën e Evropës

Roma fiton ndaj Parmës, por në sezoni i ri luan në Ligën e Evropës
Roma v Parma (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Roma ka fituar xhiron e fundit për sezonin 2018/2019 në Serie A, duke e mposhtur Parmën me rezultat 2-1.

Golin e parë për romakët e shënoi Lorenzo Pellegrini në minutën e 35-të, për t’i siguruar skuadrës së tij një pushim të qetë pas pjesës së parë.

Pjesa e dytë filloi më keq për Giallorossët, pasi ish-lojtari i tyre, Gervinho, i ndëshkoi në minutën e 86-të.

https://www.youtube.com/watch?v=3_UleClVULs

Por, Roma u tregua shumë e vëmendshme, duke e rikthyer epërsinë me anë të Diego Perottit (89’), por duke mos arritur që të kualifikohen në Ligën e Kampionëve.

Roma në sezonin e ri së bashku me Milanin do të luajnë në Ligën e Evropës, pasi ka përfunduar në vendin e gjashtë me 66 pikë, ndërsa Atalanta dhe Interi nuk dështuan, duke e siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve me nga 69 pikë. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=C7qkjtNbnRM

https://www.youtube.com/watch?v=MmRpRAmnS_4

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Kroaci, gjithçka rreth ndeshjes së kuqezinjve ndaj kroatëve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Shqipëri – Kroaci, formacione zyrtare: Sylvinho me dy ndryshime

Kombëtarja e Shqipërisë
Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Babai i tyre është kroat, dhe nëna shqiptare: Karla dhe Noah parashikojnë rezultatin e ndeshjes

Ndërkombëtare
Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Mbappe poston mesazh të fshehtë me gjashtë fjalë mes frikës për përfshirjen e tij në Euro 2024

Përfaqësueset
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

“Vëllai pranë vëllait, shqiptari pranë kroatit”: Dashuria dhe miqësia përhapet në Hamburg përpara ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori