LAJMI I FUNDIT:

Roma 1-2 Napoli, nota e Hysajt dhe të tjerëve (Foto)

Roma 1-2 Napoli, nota e Hysajt dhe të tjerëve (Foto)

Napoli ka marr një fitore të madhe në udhëtim te Roma me rezultat 2-1.

Reklama

Skuadra napolitane u tregua e fortë ndaj Romës, duke e mposhtur në takimin e skuadrave që synojnë pozitën e dytë në Serie A.

Golat në këtë takim u shënuan nga Kevin Strootman (89’) për Romën dhe Dries Mertens (26’, 50’) për Napolin.

Napoli sundon në ‘Olimpico’ të Romës (Video)
Lexo po ashtu Napoli sundon në ‘Olimpico’ të Romës (Video)

Megjithatë, futbollisti më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte anësori i Romës, Diego Perotti, i cili u notua me 8.5, ndërsa nota më e ulët shkoi për El Shaarawy, që u notua me 6.2.

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj luajti për 90 minuta në këtë ndeshje dhe pati një paraqitje solide, duke u notuar me 6.8. /Telegrafi/

Roma:

Paraqitje të dobët te Roma patën edhe De Rossi e Szcezsny

Napoli:

Më të dalluarit te Napoli ishin Mertens, Koulibaly e Hamsik

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori