LAJMI I FUNDIT:

Rojat bregdetare shpëtuan emigrantin, provoi të largohej një barkë të improvizuar (Video)

Rojat bregdetare shpëtuan emigrantin, provoi të largohej një barkë të improvizuar (Video)

Kanalin e La Manshit, një emigrant nga Eritrea, ka dashur ta kalonte me një barkë pa motor, të improvizuar me drunj,shishe plastike dhe vazo të zbrazëta që formonin strukturën kryesore.

Reklama

Qëndrimi i 26-vjeçarit është vështirësuar, kur lundra e punuar dobët ka nisur të mbushej ujë dhe nuk kishte më fuqi të lëvizte, transmeton Telegrafi.

Atë e ka gjetur një njësit i rojve bregdetare holandeze, derisa në brigjet e Ijmuiden, në perëndim të Amsterdamit.

Në këtë formë, emigragnti ka dashur të arrinte nga Holanda në Britani të Madhe, duke rrezikuar jetën në masë të madhe.

Raportohet se gjendja tij shëndetësore është e mirë, ndërsa pamjet e barkës së improvizuar, janë shpërndarë për të treguar rrezikun e lart. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Botë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Azia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Kalo në kategori