Këngëtari amerikan, Robbie Williams, së fundmi ka treguar rreth shëndetit të tij mendor dhe varësisë prej lëndëve narkotike.

Ai kishte treguar se nëse vazhdon të konsumojë në mënyrë të tillë, siç bën tani, mund të mos i kujtojë tekstet në koncertet e tij, gjë që edhe ka ndodhur.

Daily Star raporton se Robbie beson se ka njohuri se bota është false dhe se jeta është një iluzion si në filmin ‘The Matrix”.

Robbie Williams (Foto: PA)

Robbie, i cili ka këmbëngulur të ketë fluturuar me fantazma dhe UFO, kujtoi se ishte në gjendje të “projektonte në mënyrë astrale” dhe të notonte jashtë trupit të tij si një fëmijë.

Ai madje ka shkruar vargje rreth trupit të tij duke qenë thjesht një “avatar” si bota e ëndrrave në Matrix, ku njerëzit përdoren si bateri të gjalla nga robotët.

Robbie Williams (Foto nga Felipe Trueba – Pool/Getty Images/Guliver)

“Kujtimi im i parë i të qenit fëmijë – ne jetuam në një pijetore, derisa unë isha katër vjeç, kështu që unë mund të bëj dallimin midis kujtimeve të mia”, ka deklaruar këngëtari.

Gjatë bisedës së tij me Daily Star Online, ylli iu lut organizatorëve të ‘James Bond’ që ta lejojnë atë të marrë rolin e ‘007’ pas Daniel Craig për të luftuar krimin pas filmit të tij të fundit, “No Time To Die”. /Telegrafi/