LAJMI I FUNDIT:

RMV në shishen e “Alkaline”, rikthehet në vëmendje momenti kur Lumbardhi kishte menduar se bëhej fjalë për “dhënien” e Mitrovicës

RMV në shishen e “Alkaline”, rikthehet në vëmendje momenti kur Lumbardhi kishte menduar se bëhej fjalë për “dhënien” e Mitrovicës

Të martën mbrëma, në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova” u regjistrua një moment i lehtë dhe i këndshëm, ku protagonist ishte Lumbardhi dhe një ngatërresë e tij me një shishe uji të markës “Alkaline”.

Duke qenë se mbi shishen ishin printuar shkronjat “RMV”, Lumbardhi u përfshi në një situatë të pakuptimtë por qesharake, e cila u bë burim argëtimi për shikuesit.


Moderatori Alaudin Hamiti, duke qenë kurioz nga mendimi i Lumbardhit, e pyeti gjatë spektaklit se çfarë kishte përfytyruar ai kur kishte parë përshkrimin në shishe.

Përgjigja e Lumbardhit, e dhënë mes gazit dhe të qeshurave, zbuloi një episod humoristik: ai kishte menduar se “RMV” mund të nënkuptonte “Republika e Mitrovicës së Veriut”, dhe për një çast kishte mbetur i shqetësuar nga ideja absurde se mos Kosova i kishte dhënë Mitrovicën Serbisë dhe që kjo e fundit kishte lejuar formimin e një republike – një ide që është tërësisht përtej logjikës gjeopolitike të realitetit.

Kur ngatërresa u shpërbë, Adri, një tjetër banor i shtëpisë, e sqaroi situatën duke e informuar Lumbardhin se “RMV” në fakt është shkurtesa për “Republika e Maqedonisë Veriut”.

Ky zbulim e thjeshtë çliroi një buzëqeshje të gjerë nga Lumbardhi dhe të tjerët që ndodheshin pranë, duke treguar se si edhe momentet më të pafajshme dhe të çuditshme mund të kthehen në burime të mëdha argëtimi.

Shishja e ujit “Alkaline”, e pakujtueshme nga vetja, u bë në mënyrë të papritur qendra e vëmendjes dhe një shëmbëlltyrë e mrekullueshme e natyrës së jashtëzakonshme të jetës brenda Big Brother. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian,

Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian, "100 Vitrinat"

Magazina
Adelina Ismaili emocionohet në emision, kur i ftuari i tregon se ia ka vënë vajzës emrin e saj

Adelina Ismaili emocionohet në emision, kur i ftuari i tregon se ia ka vënë vajzës emrin e saj

Magazina
Publikohet 'traileri' i filmit të ri nga Disney,

Publikohet 'traileri' i filmit të ri nga Disney, "Descendants: The Rise of Red!" ku luan edhe Rita Ora

Magazina
'Vëllai i Madh' organizon sonte festë në BBVA për ditëlindjen e Meriton Mjekiqit - ftohen edhe ish-banorët

'Vëllai i Madh' organizon sonte festë në BBVA për ditëlindjen e Meriton Mjekiqit - ftohen edhe ish-banorët

Magazina
Ish-banorët futen në shtëpi, Ilnisa e befason Meritonin me tortë për ditëlindjen e 29-të

Ish-banorët futen në shtëpi, Ilnisa e befason Meritonin me tortë për ditëlindjen e 29-të

Magazina
Publikohet trailer-i i dokumentarit

Publikohet trailer-i i dokumentarit "I Am: Celine Dion" - këngëtarja shpërthen në lot ndërsa flet për sëmundjen e saj të rrallë

Magazina
Kalo në kategori