LUCID AIR, një makinë elektrike e avancuar teknologjikisht, por edhe një nga sedanët më të bukur do të jetë së shpejti në tregun europian.

Dhe nga Lucid kanë konfirmuar se kjo markë po zgjerohet në Kontinentin e Vjetër dhe se premiera e markës në tregun evropian do të shënojë modelin Air Dream Edition, përcjell Telegrafi.

Treguesi më i mirë se çfarë lloj makine bëhet fjalë është se versioni evropian do të arrijë të arrijë 100 km/h për 2.7 sekonda, ndërsa distanca e përshkuar nga një mbushje është deri në 900 km.

Përveç këtyre, tanimë dihet edhe çmimi i cili pritet të në Gjermani të jetë nga 218 mijë euro. /Telegrafi/