Philippe Coutinho ka filluar shkëlqimin e tij në ndeshjet e fundit me Bayern Munichun.

Ylli brazilian u transferua në verë te Bayerni nga Barcelona në formë huazimi me mundësi blerje në fundit të sezonit.

Transferimi i tij bëri bujë të madhe, por Coutinho nuk arriti ta tregojë gjithë potencialin e tij në ndeshjet e tij të para me Bavarezët.

Të gjitha lajmet rreth Philippe Coutinhos Të gjitha lajmet rreth Philippe Coutinhos

Por, shkëlqimi i tij tashmë ka arritur me fanellën e klubit më të madh gjerman, i cili ka qenë i papërmbajtshëm në takimet e fundit.

Treguesi kryesor i formës së tij të lartë është ndeshje e sotme (e shtunë) ndaj Werder Bremenit, ku braziliani shënoi het-trik në fitoren 6-1.

Coutinho gjeti golin e parë në minutën e 45-të për barazimin 1-1, ndërsa në pjesën e dytë shënoi dy superogla, në minutën e 63-të për 3-1 dhe për rezultatin përfundimtar 6-1 në minutën e 78-të.

Ish-ylli i Interit dhe Liverpoolit gjithashtu asistoi tek goli i Robert Lewandowskit (45+) për 2-1 dhe tek goli i Thomas Muller (75′) për 5-1.

Në 13 ndeshje në Bundesliga, Coutinho ka shënuar gjashtë gola dhe ka shtuar pesë asistime.

Ndërsa, në 20 ndeshje në të gjitha garat, braziliani ka shtatë gola dhe shtatë asistime. /Telegrafi/