Luka Modric dhe Marcelo janë rikthyer në stërvitje me skuadrën e parë të Real Madridit, të enjten.

Dyshja mungoi në fitoren e së mërkurës 3 – 1 ndaj Levantes, por tani duket se janë gati për takimin e radhës të shtunën ndaj Celta Vigos.

Gareth Bale po ashtu është kthyer së fundmi dhe do të jetë gati për ndeshjen ndaj Cetas.

Nga ekipi i parë do të mungojë Karim Benzema që pritet të jetë jashtë fushave deri në katër javë. /Telegrafi/