LAJMI I FUNDIT:

Resorti i mahnitshëm turistik, i punuar nga kontejnerët e vjetër të transportit (Foto)

Resorti i mahnitshëm turistik, i punuar nga kontejnerët e vjetër të transportit (Foto)

Në malet Caucasus të Gjeorgjisë, është ndërtuar një resort luksoz turistik, duke shfrytëzuar kontejnerët e vjetër që janë përdorur për bartjen e mallrave.

Reklama

Këto objekte që transportoheshin me anije, janë mbështjell dhe përpunuar, që të japin pamje shumë estetike, transmeton Telegrafi.

Ky resort që shfrytëzohet nga skiatorët dhe praktikuesit e jogës, ka nivel të lartë të luksit, rehati në hapësirë të gjerë, ndërsa ofron pishinë dhe saunë. Hoteli ka dhoma njëshe, si dhe suita të mëdha për familjarë apo grupe të ndryshme.

Pos paneleve të mëdha të xhamit që mundësojnë të shihet peizazhi përrallor, disa dhoma kanë edhe tarracë për të pushuar përjashta. Madje, tërë restori është nga materiali i shoqërueshëm me natyrën, në mënyrë që të mos i bëjë ndonjë dëm këtij ambienti malor. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Dasmë masive në Indi, martohen 2,143 çifte duke thyer rekordin Guinness

Fun
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Fun
Kalo në kategori