Legjenda e UFC-së, Jon Jones e ka mposhtur konkurrencën e ashpër për t’u emëruar si më i miri në dekadën e kaluar në MMA.

Amerikani 33-vjeçar cilësohet tashmë si njëri ndër më të mirët në sportin e arteve marciale të përziera, së bashku me legjendën tjetër, Georges St-Pierre.

Në këtë kategori hyjnë edhe femrat, derisa në vendin e dytë gjendet Demetrious Jonson që ka ecurinë e 22 fitoreve, tri humbjeve dhe një barazim.

Credit: PA

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë të përpiluar nga MMA Junkie:

10# Max Holloway (21-5)

Credit: PA

9# Jose Aldo (12-5)

Credit: PA

8# Khabib Nurmagomedov (21-0)

Credit: PA

7# Ronda Rousey (12-2)

Reklama

Credit: PA

6# Amanda Nunes (15-3)

Credit: PA

5# Conor McGregor (18-3)

Credit: PA

4# Georges St-Pierre (7-0)

Credit: PA

3# Daniel Cormier (21-2)

Credit: PA

2# Demetrious Johnson (Rekordi i dekadës së kaluar: 22-3-1)

Reklama

Credit: PA

1# Jon Jones (16-0). /Telegrafi/

Credit: PA