LAJMI I FUNDIT:

Renditen top 10 yjet e UFC-së në dekadën e kaluar

Renditen top 10 yjet e UFC-së në dekadën e kaluar

Legjenda e UFC-së, Jon Jones e ka mposhtur konkurrencën e ashpër për t’u emëruar si më i miri në dekadën e kaluar në MMA.

Amerikani 33-vjeçar cilësohet tashmë si njëri ndër më të mirët në sportin e arteve marciale të përziera, së bashku me legjendën tjetër, Georges St-Pierre.


Në këtë kategori hyjnë edhe femrat, derisa në vendin e dytë gjendet Demetrious Jonson që ka ecurinë e 22 fitoreve, tri humbjeve dhe një barazim.

Credit: PA

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë të përpiluar nga MMA Junkie:

10# Max Holloway (21-5)

Credit: PA

9# Jose Aldo (12-5)

Credit: PA

8# Khabib Nurmagomedov (21-0)

Credit: PA

7# Ronda Rousey (12-2)

Credit: PA

6# Amanda Nunes (15-3)

Credit: PA

5# Conor McGregor (18-3)

Credit: PA

4# Georges St-Pierre (7-0)

Credit: PA

3# Daniel Cormier (21-2)

Credit: PA

2# Demetrious Johnson (Rekordi i dekadës së kaluar: 22-3-1)

Credit: PA

1# Jon Jones (16-0). /Telegrafi/

Credit: PA

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori