LAJMI I FUNDIT:

Rekord i zi: ‘Agjërimi’ i lojtarëve për të shënuar golin e parë në La Liga – aty edhe i sapo pensionuari Mascherano

Rekord i zi: ‘Agjërimi’ i lojtarëve për të shënuar golin e parë në La Liga – aty edhe i sapo pensionuari Mascherano

Javier Mascherano njoftoi se është pensionuar nga futbolli, duke lënë pas vetës një karrierë të pasur me trofe.

Reklama

Argjentinasi bëri 334 paraqitje për skuadrën katalunase nga vitit 2010 deri në vitin 2018, ndërsa kishte edhe 147 paraqitje për Argjentinën.

Sidoqoftë, ai shënoi një gol të vetëm në Camp Nou, duke marrë kështu me vete edhe një rekord të zi, me golin e shënuar nga penalltia ndaj Osasunës në vitin 2017.

Një llogari në Twitter, LaLigaEnNumeros bën të ditur se goli i Mascheranos ishte shënuar në ndeshjen e 194 në La Liga – pritja e tetë më e gjatë për të shënuar gol në histori të ligës spanjolle dhe më e gjata se nga çdo lojtarë tjetër i Barcelonës.

Mascherano u pensionua nga futbolli - por rishikojeni momentin qesharak nga Suarez në golin e parë të argjentinasit për Barcelonën
Lexo po ashtu Mascherano u pensionua nga futbolli - por rishikojeni momentin qesharak nga Suarez në golin e parë të argjentinasit për Barcelonën

Ish-anëtari i Real Madridit, Gregorio Benito kishte pritur 265 takime për të shënuar golin e parë, derisa vetëm gjashtë lojtarë të tjerë kishin pritur për 200 takime për të shënuar të parin në La Liga.

Ish-reprezentuesi i Argjentinës gjatë karrierës së tij kishte luajtur edhe për skuadra si, River Plate, Corrinthias, West Ham United, Liverpool, Hebei Fortuna dhe Estudiantes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori