0Shares

Reddit, një forum i famshëm dhe platformë diskutimesh në San Francisko, bazuar në CA, ngriti 200 milionë dollarë në fonde.

Mbështetësit përfshinin Andreessen Horowitz, Sequoia Capital, Coatue Management dhe të tjerë. Raporti i raundit rriti vlerën e kompanisë në 1.8 miliardë dollarë.

Udhëhequr nga Steve Huffman dhe Alexis Ohanian, Reddit vepron një platformë online që u mundëson komuniteteve dhe individëve me ide të paraqesin linqe, për të krijuar lajme të fundit ose përmbajtje në tendencat e fundit digjitale dhe për të diskutuar rreth temave që i interesojnë atyre.

Kompania, e cila ka zyret në San Francisko, Los Anxhelos dhe Nju Jork, thotë se ka 300 milionë përdorues mujorë në nivel global.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)