Humbja e kilogramëve të tepërt nuk është detyrë e lehtë.

Madje, humbja e peshës është një problem që e preokupon një numër të madh të njerëzve dhe ata shpeshherë provojnë çdo gjë për ta arritur qëllimin e tyre, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, ekspertët kanë treguar për një pije natyrale e cila mund t’ju ndihmojë ta realizoni qëllimin që e keni.

Përbërësit:

– 2 lugë gjelle mjaltë

– 1 lugë çaji kanellë

– 250mL ujë

Vlojeni ujin, shtojeni kanellën dhe vlojeni ujin edhe për 2-3 minuta tjerë.

Lëreni të freskohet pak dhe pastaj shtojeni mjaltin. Gjysmën e pijes konsumojeni para se të flini.

Përveç humbjes së peshës, kjo pije ndihmon edhe për infeksionet e ndryshme, për nivelet e larta të kolesterolit, për sëmundjet e zemrës, e forcon imunitetin, etj. /Telegrafi/