LAJMI I FUNDIT:

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë

Reali më afër pozitës që i dërgon në Segunda Division, se Barçës në vendin e parë
Lojtarët e Real Madridit të dëshpëruar me rezultatin ndaj Barcelonës (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Humbja e thellë në El Clasico me rezultat 5-1 vetëm se ka vulosur krizën e Real Madridit në këtë fillim sezoni.

Reklama

Edhe pse është herët të filet, por vështirë të pritet se Los Blancos do fitojnë diçka në kampionatin elitar spanjoll.

Pas dhjetë ndeshjeve skuadra e Julen Lopeteguit renditet në vendin e nëntë me 14 pikë, kurse Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 21 pikë.

Isco dhe Karim Benzema pas golit të tretë të Barcelonës (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Pra, nëse analizojmë tabelën në La Liga, skuadra nga Madridi është me pikë më afër pozitës që dërgon në Segunda Divizion (kampionati i dytë spanjoll), se sa vendit të parë.

Barcelona ka 21 pikë, pra shtatë më shumë se Reali disa vende më poshtë.

Ish-gjyqtari Oliver: Suarez duhej të ndëshkohej me të kuq për ndërhyrjen në Nachon
Lexo po ashtu Ish-gjyqtari Oliver: Suarez duhej të ndëshkohej me të kuq për ndërhyrjen në Nachon

Në pozitën e 18-të është Leganes me tetë pikë, gjashtë më pak se skuadra e Lopeteguit.

Në pesë ndeshjet e fundit në La Liga mbretërit kanë katër humbje dhe një barazim, në xhiron tjetër luajnë kundër Valladolidit. /Telegrafi/

Tabela në La Liga  – Foto: Fleshscore

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Ndërkombëtare
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Kalo në kategori