LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi kthehet te fitorja, mposht pa vështirësi Valencian

Real Madridi kthehet te fitorja, mposht pa vështirësi Valencian

Real Madridi ka fituar pa shumë vështirësi ndaj Valencias me rezultat 4-1 në derbin e javës së 20-të në La Liga.

Reklama

Ekipi i Carlo Ancelottit i është kthyer fitores në kampionat, pasi pas humbjes nga Getafe ka triumfuar në shtëpi ndaj Valencias duke rritur epërsinë me ndjekësit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Los Blancos, por edhe përkundër rasteve të shumta, vetëm një herë arritën ta tundin rrjetën.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 44-të dhe ishte Karim Benzema, i cili shënoi nga penalltia për epërsinë 1-0.

Në pjesën e dytë, Reali vazhdoi me lojë më të mirë dhe raste më të shumta, duke shënuar edhe tri gola, ndërsa Valencia tundi rrjetën një herë.

Vinicius Junior u përkujdes në minutën e 52-të të shënojë për 2-0, ndërsa braziliani ishte vendimtar edhe në minutën e 61-të duke shënuar për 3-0.

Valencia golin e vetëm e gjeti në minutën e 76-të me anë të Goncalo Guedes, i cili humbi penalltinë, por nga topi i kthyer shënoi për 3-1, ndërsa Benzema (89’) u përkujdes për rezultatin përfundimtar 4-1.

Me këtë fitore, Real Madridi e sheh vetëm në pozitën e parë me 49 pikë, ndërsa Valencia renditet e nëntë me 28 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos luajnë në shtëpi ndaj Elches, ndërsa Los Che e presin Sevillan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori