Sulmuesi i Manchester Cityt, Ferran Torres, e ka parë Real Madridin të bëjë katër përpjekje për ta nënshkruar atë gjatë karrierës së tij.

Torres, i cili u bashkua me Cityn vitin e kaluar nga Valencia, është ylli i momentit tek kombëtarja e Spanjës, ku po shënon vazhdimisht.

Sipas gazetës spanjolle AS, Man City në fakt nënshkroi me Torresin në vitin 2020 vetëm pasi Real Madridi tentoi disa herë ta transferojë atë.

Ferran Torres, yll i Spanjës që i shënoi Kosovës në dy ndeshjet dhe synon rekordet e Raul Gonzales Ferran Torres, yll i Spanjës që i shënoi Kosovës në dy ndeshjet dhe synon rekordet e Raul Gonzales

Para kësaj, hera e parë që Reali bëri një përpjekje ishte në moshën 10 vjeçare, por prindërit e tij besonin se ai ishte shumë i ri për të bërë një lëvizje të tillë.

Dy vjet më vonë, Reali u përpoq përsëri, megjithëse planet e tyre për të luajtur Torres si një sulmues i krah të djathtë e zmbrapsen atë dhe ai zgjodhi të qëndrojë me Valencia.

Pastaj, pas Kupës së Botës U17 në Indi, Reali provoi përsëri duke trokitur dyert e Valencias, por ata refuzuan të plotësojnë klauzolën e blerjes prej 8 milionë eurosh në marrëveshjen e tij me klubin nga Mestalla.

Disa muaj më vonë, Valencia shtoi Torresin në skuadrën e tyre të parë, e cila pa që kontrata e tij të përmirësohej dhe klauzola e tij të shkonte në 25 milionë euro.

La Liga në alarm, klubet e Ligës Premier po marrin lojtarët e rinj duke paguar shuma të mëdha – por shumë prej tyre dështojnë La Liga në alarm, klubet e Ligës Premier po marrin lojtarët e rinj duke paguar shuma të mëdha – por shumë prej tyre dështojnë

Përpjekja e fundit – tani për tani – erdhi në vitin 2020. Real ishte në kontakt me agjentët e Torres dhe ishin të përgatitur për të ofruar para të majme për lojtarin.

Por më pas shqetësimi financiar me mbylljet e stadiumeve në Spanjë e detyroi Realin të largohej dhe të lejonte Cityn të transferonte reprezentuesin spanjoll. /Telegrafi/