Real Madridi pësoi humbje në La Liga nga Real Sociedadi me rezultat 0-2.

Golat për mysafirët i shënuan Willian Jose (3′) dhe Ruben Pardo (83′).

Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte portieri i Sociedadit, Geronimo Rulli, i cili me pritet e tij ishte më meritori që Reali nuk shënoi në Santiago Bernabeu.

Vinicius Junior duke i kërkuar tifozëve më shumë mbështejte, braziliani ishte një nga më të mirët për Los Blancos (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë përveç dy golashënuesve u vlerësuan edhe Mikel Merino, Diego Llorente dhe Mikel Oyarzabala.

Adnan Januzaj edhe pse ishte mjaft aktiv në këtë ndeshje, ai nuk u vlerësua shumë se kishte ndikim në lojë.

Te Real Madridi më i miri ishte Vinicius Junior, por edhe Dani Carvajal e Toni Kroos.

Ai që dëshpëroi te vendasit ishte Lucas Vazquez, por edhe Casemiro. Më poshtë keni notat e lojtarëve:

Real Madridi:

Real Sociedadi: