LAJMI I FUNDIT:

RB Leipzig fiton garën me skuadrat e mëdha për mbrojtësin Raum, Angleino tani mund të shitet

RB Leipzig fiton garën me skuadrat e mëdha për mbrojtësin Raum, Angleino tani mund të shitet

David Raum është një futbollist i ri i RB Leipzig, edhe pse duhet të pritur për tu bërë zyrtarizimi nga klubi gjerman.

Reklama

Skuadra gjermane ka arritur ta fitoj garën për Raum me disa ekipe të mëdha që ishin në garë për të.

Mbrojtësi i majtë kishte shkëlqyer edicionin e kaluar me Hoffenheim, ku në 32 ndeshje zyrtare ka shënuar edhe tre gola dhe ka asistuar në 13 të tjerë.

Borussia Dortmund, Manchester City, Juventus dhe Bayern Munich ishin interesuar për transferimin e tij, por në fund Leipzig e ka fituar garën.

Mediat gjermane kanë raportuar se transferimi i Raum te Leipzig pritet të kompletohet gjatë kësaj jave për shumën e 25 milionë eurove.

24-vjeçarin e pret një kontratë pesë vjeçare me Leipzig deri në verën e vitit 2027.

Kësisoj e ardhmja e anësorit spanjoll Angelino mbetet në pikëpyetje, pasi ai mund të nxirret në shitje gjatë kësaj vere.

Më parë për Agelinon interesim kanë shfaqur Inter, Juventus e Barcelona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori