Me lajmet se Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid, spekulimet se kush saktësisht do ta zëvendësojë atë kanë filluar me Massimiliano Allegrin, Antonio Conten dhe Raul Gonzalezin, të cilët shihen si tre favoritët kryesorë.

Zidane tani ka vendosur të përfundojë magjinë e tij të dytë në krye të Los Blancos, në të cilën ai fitoi titullin e La Ligas në sezonin 2019/20. Kjo i shtohet titullit të sezonit 2016/17 dhe tre trofeve radhazi të Ligës së Kampionëve midis viteve 2016 dhe 2018.

Real Madridi dështoi në garën e këtij sezoni në La Liga dhe humbi titullin vetëm në javën e fundit ndaj rivalëve të Atetico Madridit, ndërsa ata gjithashtu arritën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ku u eliminuan nga Chelsea.

Reklama
Konfirmohet largimi i Zinedine Zidanes – Real Madridi ka gjetur tashmë trajnerin e ri Konfirmohet largimi i Zinedine Zidanes – Real Madridi ka gjetur tashmë trajnerin e ri
Reklama

Kjo ka bërë që trajneri francez, Zidane, të vendos për largimin e tij dhe tashmë mediat po spekulojnë emra të ndryshëm si pasues të mundshëm të tij.

Allegri është në pozicionin më të mirë për të marrë detyrën në Real Madrid dhe tashmë ishte i lidhur me vendin e nxehtë të Los Blancos kur Zidane i dha fund magjisë së tij të parë me klubin. Ai nuk ka qenë aq afër marrjes së detyrës në Santiago Bernabeu si tani. Edhe pse, ai është gjithashtu i kërkuar nga Juventus dhe Inter.

Fabrizio Romano konfirmon largimin e Zidane nga Reali, efekti domino fut në lojë Conten dhe Allegrin Fabrizio Romano konfirmon largimin e Zidane nga Reali, efekti domino fut në lojë Conten dhe Allegrin

Nerazzurët janë pa trajner, vetëm disa ditë pasi ngritën titullin në Serie A, pasi Conte vendosi të largohej nga klubi me pëlqimin e ndërsjellë. Si rezultat, emri i tij është lidhur me Real Madridin duke pasur parasysh historikun e tij të ngritjes së trofeve.

Reklama
Reklama

Ndarja e dy italianëve është spanjolli Raul. Trajneri i Real Madrid Castilla vazhdon të jetë një opsion ideal i klubit që mund të vazhdojë traditën e promovimit nga brenda. /Telegrafi/