Milot Rashica është shprehur i lumtur pas fitores së sotme (e shtunë) ndaj Augsburgut.

Werder Bremen fitoi thellë me rezultat 4-0 ndaj Augsburgut në pasditen e së shtunës.

Ylli i Kosovës, Rashica, ishte vendimtar duke shënuar dy supergola, ku njëri erdhi në minutën e pestë dhe tjetri në minutën e 28-të.

Rashica vazhdon shkëlqimin në Gjermani, tjetër gol me fanellën e Werderit Rashica vazhdon shkëlqimin në Gjermani, tjetër gol me fanellën e Werderit
Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja

Kjo fitore me dy gola të shënuara dhe fitorja në mesjavë në kupë ndaj Werderit e ka bërë të lumtur sulmuesi nga Kosova, i cili ka folur pas ndeshjes.

“Një javë e madhe me Dortmundin dhe fitoren e rëndësishme sot”.

“Filluam mirë, shënuam herët dhe pastaj shkuam edhe më tutje”.

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

“Ne kontrolluam ndeshjen”.

“Ne kemi punuar këtë në stërvitje”, ka thënë Rashica pas ndeshjes. /Telegrafi/