LAJMI I FUNDIT:

Ramadani pas fitores ndaj Ballkani: Ishte e merituar, gjyqtari ishte skandaloz

Ramadani pas fitores ndaj Ballkani: Ishte e merituar, gjyqtari ishte skandaloz

Trajneri i Dritës, Zekirija Ramadani është ndarë i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve dhe fitoren ndaj Ballkanit, por jo edhe ndarjen e drejtësisë nga gjyqtari kryesor, Ilir Mehmeti.

Drita ka fituar derbin e javës së 21-të ndaj Ballkanit me rezultat 1-0, falë një goli të shënuar me kokë nga mbrojtësi Juan Mesa.


Kjo fitore e ka gëzuar trajnerin e vendasve, Ramadani, i cili ka përgëzuar futbollistët e tij, por ka kritikuar gjyqtarit Mehmeti duke e cilësuar skandaloz.

“Ishte një fitore e merituar. Objektivi që kishim u arrit me mund dhe sakrificë nga lojtarët e Dritës. Nuk ka ndeshje pa tension, por sigurisht se në derbi është edhe më i madh. Edhe Ballkani edhe ne patëm paraqitje të mirë, por sot ishim ne ata që merituam fitoren”, ka thënë fillimisht Ramadani pas ndeshjes.

Drita fiton derbin, lufta për titull tani është më e zjarrtë se kurrë
Lexo po ashtu Drita fiton derbin, lufta për titull tani është më e zjarrtë se kurrë

“I vetmi ishte gjyqtari që nuk meriton përgëzim. Ishte skandaloz për të dyja ekipet. Na ka dëmtuar shumë, sidomos në kartonin që ndau për Blerim Krasniqin dhe unë nuk arrita të përmbahem duke parë që i bëhet dëm ekipit dhe neve”.

“Nuk kemi bërë asgjë të veçantë, kemi bërë detyrën tonë dhe tash na pret ndeshje tjetër pas tre ditësh”.

“Kjo lojë, angazhim dhe fitore është një ftesë për ‘Intelektualët’ që të kthehen në tribuna. Ta lënë anash mërzinë dhe të kthehen t’i mbështesin këta lojtarë, sepse siç na duhen neve, u duhemi edhe ne atyre”, përfundoi trajneri i Dritës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori