LAJMI I FUNDIT:

Rama publikon pamje nga përurimi i rrugës, që shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës dhe pyet: Po tani, si është radha?

Rama publikon pamje nga përurimi i rrugës, që shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës dhe pyet: Po tani, si është radha?

Kryeminsitri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar pamje nga përurimi i rrugës Kardhiq-Delvinë, e cila shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës.

Rama në një postim në Facebook, duke publikuar pamjet nga përurimi i aksit rrugor dhe tunelit, ka pyetur: “Po tani, si është radha?”.

Sot është hapur rruga Kardhiq-Delvinë së bashku me tunelin e Skërficës. Ky aks i ri shkurton një distancë prej 45 minutash nga Tirana në Sarandë, ndërsa sjell bregdetin më afër Tepelenës dhe Gjirokastrës.

Tuneli i Skërficës ka një gjatësi prej 1,3 km, i shoqëruar edhe me tunelin e emergjencës me gjatësi 670 m.

Në ceremoninë e inaugurimit, përveç kryeministrit Rama, ishin ministrat Belinda Balluku, Damian Gjiknuri, Mirela Kumbaro dhe kryebashkiakët e qyteteve të jugut. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Bëhet virale fotografia e shqiptarit në Londër, i cili u fsheh në çati, pak centimetra mbi kokën e policit

Bëhet virale fotografia e shqiptarit në Londër, i cili u fsheh në çati, pak centimetra mbi kokën e policit

Lajme
Kalo në kategori