LAJMI I FUNDIT:

Raketat ruse godasin një dyqan ushqimor në Ukrainë

Raketat ruse godasin një dyqan ushqimor në Ukrainë

Rusia ka vazhduar edhe gjatë mbrëmjes së kaluar të sulmojë vendbanime të ndryshme në shtetin ukrainas.

Reklama

Zyrtarët ukrainas thanë se në Uman, raketat ruse goditën një objekt “civil”, raporton skynews.

Forca e mbrojtjes ukrainase që atëherë ka publikuar një video, e cila shfaq një dyqan ushqimesh që goditet.

Në video njerëzit mund të shihen duke vrapuar për t’i shpëtuar ndërtesës pasi një dritë dhe gjësende filluan të rrënoheshin.

Theksojmë se rusët gjatë ditëve të kaluar kanë shembur edhe një digë të një hidrocentrali duke shkaktuar tetë viktima.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijvra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori