Iker Casillas e ka quajtur Juventusin si magjistari i njohur  ‘Houdini’, sa i përket transferimeve të lojtarëve me kosto zero.

Kjo pasi sipas tij Juventusi di të bëjë magji në këtë drejtim.

Emra të njohur si Paul Pogba, Andrea Pirlo, Dani Alves, Fabio Cannavaro dhe shumë të tjerë janë bashkuar me klubin nga Torino, si transferime të lira.

Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot janë të fundit që i bashkohen këtyre emrave.

Po nuk janë vetëm vitet e fundit, ato që ka pasur sukses, pasi këtë metodë Juventusi e përdor në 20 vitet e fundit. /Telegrafi/

2019-20: Aaron Ramsey (Arsenal) dhe Adrien Rabiot (PSG)

2018-19: Emre Can (Liverpool)

2016-17: Dani Alves (Barcelona)

2015-16: Sami Khedira (Real Madrid), Neto (Fiorentina) dhe Alberto Cerri (Parma).

2014-15: Kingsley Coman (PSG), Andrea Schiavone (Siena) dhe Lorenzo Rosseti (Siena).

2013-14: Fernando Llorente (Athletic Club)

2012-13: Paul Pogba (Manchester United), Lucio (Inter) dhe  Nicolas Anelka (Shanghai Shenhua)

2011-12: Andrea Pirlo (Milan), Reto Ziegler (Sampdoria) dhe Pazienza (Napoli)

2010-11: Luca Toni (Genoa) dhe Andre Cuneaz (Mantova)

2009-10: Fabio Cannavaro (Real Madrid)

2009-10: Olof Mellberg (Aston Villa) dhe Antonio Chimenti (Udinese)

2007-08: Hasan Salihamidzic (Bayern) dhe Zdenek Grygera (Ajax)

2006-07: Cristiano Zanetti (Inter) dhe Marco Marchionni (Parma)

2005-06: Robert Kovac (Bayern), Federico Balzaretti (Torino) dhe Giuliano Giannichedda (Lazio)

2004-05: Jonathan Zebina (Roma), Adrian Mutu (Livorno) dhe Olivier Kapo (Auxerre)

2002-03: Abdoulay Konko (Genoa)

1999-00: Van der Sar (Ajax) dhe Enzo Maresca (West Bromwich Albion)