LAJMI I FUNDIT:

Rabiot e Ramsey, yjet e rinj të ‘Zonjës’ – këta janë lojtarë që Juventusi i mori falas në 20 vitet e fundit

Rabiot e Ramsey, yjet e rinj të ‘Zonjës’ – këta janë lojtarë që Juventusi i mori falas në 20 vitet e fundit

Iker Casillas e ka quajtur Juventusin si magjistari i njohur  ‘Houdini’, sa i përket transferimeve të lojtarëve me kosto zero.

Kjo pasi sipas tij Juventusi di të bëjë magji në këtë drejtim.

Emra të njohur si Paul Pogba, Andrea Pirlo, Dani Alves, Fabio Cannavaro dhe shumë të tjerë janë bashkuar me klubin nga Torino, si transferime të lira.

Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot janë të fundit që i bashkohen këtyre emrave.

Po nuk janë vetëm vitet e fundit, ato që ka pasur sukses, pasi këtë metodë Juventusi e përdor në 20 vitet e fundit. /Telegrafi/

2019-20: Aaron Ramsey (Arsenal) dhe Adrien Rabiot (PSG)

2018-19: Emre Can (Liverpool)

2016-17: Dani Alves (Barcelona)

2015-16: Sami Khedira (Real Madrid), Neto (Fiorentina) dhe Alberto Cerri (Parma).

2014-15: Kingsley Coman (PSG), Andrea Schiavone (Siena) dhe Lorenzo Rosseti (Siena).

2013-14: Fernando Llorente (Athletic Club)

2012-13: Paul Pogba (Manchester United), Lucio (Inter) dhe  Nicolas Anelka (Shanghai Shenhua)

2011-12: Andrea Pirlo (Milan), Reto Ziegler (Sampdoria) dhe Pazienza (Napoli)

2010-11: Luca Toni (Genoa) dhe Andre Cuneaz (Mantova)

2009-10: Fabio Cannavaro (Real Madrid)

2009-10: Olof Mellberg (Aston Villa) dhe Antonio Chimenti (Udinese)

2007-08: Hasan Salihamidzic (Bayern) dhe Zdenek Grygera (Ajax)

2006-07: Cristiano Zanetti (Inter) dhe Marco Marchionni (Parma)

2005-06: Robert Kovac (Bayern), Federico Balzaretti (Torino) dhe Giuliano Giannichedda (Lazio)

2004-05: Jonathan Zebina (Roma), Adrian Mutu (Livorno) dhe Olivier Kapo (Auxerre)

2002-03: Abdoulay Konko (Genoa)

1999-00: Van der Sar (Ajax) dhe Enzo Maresca (West Bromwich Albion)


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori