LAJMI I FUNDIT:

Qytetarët e Prishtinës lirohen nga taksa në transaksion të pronës

Qytetarët e Prishtinës lirohen nga taksa në transaksion të pronës

Kuvendi komunal i Prishtinës ka marrë vendim që qytetarët të lirohen nga një taksë që lidhet me blerje të pronave të paluajtshme.

Kryetari Përparim Rama ka thënë se kryeqytetasit e kanë merituar këtë vendim që ua heq këto barriera administrative.

“Me shumicë votash të këshilltarëve komunal është miratuar propozimi ynë që të shfuqizohet rregullorja në të cilën parashihej taksa në transaksion të pronës së paluajtshme e që kishte vlerën 150 euro”, ka shkruar Rama në Facebook.

Ai thotë se ky vendim përbën një lehtësim esencial për bartjen dhe rregullimin e pronave.

“Kryeqytetasit e kanë merituar që moti këtë të drejtë, e cila përbën lehtësim esencial në bartjen dhe rregullimin e pronave të tyre. Pa taksa të panevojshme e pa pengesa administrative”, ka shkruar Rama./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Osmani pritet nga Rama dhe Zelensky: Njohja e Kosovës nga Ukraina do të vijë bashkë me fitoren e luftës

Osmani pritet nga Rama dhe Zelensky: Njohja e Kosovës nga Ukraina do të vijë bashkë me fitoren e luftës

Lajme
Samiti për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në konferencë për shtyp

Samiti për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në konferencë për shtyp

Lajme
Familjarët e 26 vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Prishtinë i falin gjakun familjes së shoferes

Familjarët e 26 vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Prishtinë i falin gjakun familjes së shoferes

Lajme
Raporti i UNDP-së: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Osmanit, Konjufca në vendin e dytë e Kurti në të tretin

Raporti i UNDP-së: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Osmanit, Konjufca në vendin e dytë e Kurti në të tretin

Lajme
Vaktia e Ramazanit 2024

Vaktia e Ramazanit 2024

Lajme
Kosova e vlerëson partneritetin e ngushtë me Gjermaninë, Bislimi kërkon heqjen e masave ndëshkues

Kosova e vlerëson partneritetin e ngushtë me Gjermaninë, Bislimi kërkon heqjen e masave ndëshkues

Lajme
Kalo në kategori