0Shares

Qualcomm ka njoftuar tre platforma të reja Snapdragon që do të rrisin aftësitë e ardhshme në telefonat mesatar.

Procesorët Qualcomm Snapdragon 632, Snapdragon 439 dhe Snapdragon 429 do të sjellin disa dobi premium për pajisjet e lira dhe pajisjet e përballueshme në çmim kur prodhuesit të fillojnë të miratojnë ato më vonë këtë vit.

Platformat mobile premtojnë një performancë më të lartë krahasuar me Snapdragon 600 dhe 400 të mëparshme. Përveç kësaj, ato ofrojnë jetëgjatësi më të mirë të baterisë, dizanjime më efikase, “grafikë mbresëlënëse”, dhe aftësi AI.

Snapdragon 632 citohet të sjellë lojëra të zakonshme, kapjen e videos 4K, AI dhe shpejtësinë 4G LTE në mes të nivelit të mesëm të telefonave. Ky çip përdor Qualcomm Kryo 250 CPU dhe Adreno 506 GPU për të arritur rezultate më të mira. Është gjithashtu i aftë për të punuar me kamerat e dyfishtë 13 megapikselë.

Platformat mobile Snapdragon 439 dhe 429 kanë të dyja aftësitë AI, përmirësimet e kamerave dhe mbështetjen për teknologjinë e zërit dhe sigurisë. Snapdragon 439 ka një CPU octa-core dhe mund të mbështesë një ekran FHD + dhe dy kamera 8 megapikselë ose një kamera të vetme 21 megapikselë.

429 gjithashtu mbështet kamerat 8 megapiksel, por vetëm deri në 16 megapiksel për një kamerë të vetme lente.

Pajisjet që përdorin këto çipa do të “nisin në gjysmën e dytë të vitit 2018”.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)