Një video e banorëve të ndërtesës duke u përpjekur të shpëtojnë një qen që përfundoi në kondicioner është bërë hit në rrjetet sociale.

Reklama

Gjegjësisht, siç mund ta shihni në video, qeni disi ka përfunduar në kondicionerin, i cili ishte vendosur në një lartësi mjaft të madhe.

Qeni i frikësuar leh i trishtuar gjersa njerëzit u përfshinë shpejt për ta ndihmuar.

Videoja është realizuar në Stamboll dhe disa banorë të pallatit dolën në rrugë dhe mbanin një çarçaf poshtë qenit, në rast se ai binte.

Të rinjtë nga apartamenti fqinj vendosën të vendosnin një dërrasë në mënyrë që qeni të mund të kalonte në siguri.

Reklama

Qeni nuk gjeti menjëherë guximin të qëndronte në tabelë, por më pas një nga burrat që mori pjesë në shpëtim e inkurajoi.

Reklama

Qeni i adhurueshëm filloi të ecte ngadalë në dërrasë derisa burri e kapi për jakë dhe e futi në apartament. Turma mori frymë e lehtësuar dhe duartrokiti përfundimin e lumtur të kësaj situate.

Ndryshe, videoja ka mbledhur pothuajse pesë milionë shikime në Twitter. /Telegrafi/