Chelsea do të ketë punë shumë të rëndësishme në udhëtim te Qarabagu në Stadiumin Kombëtar të Bakut.

Sfida e cila do të zhvillohet sonte mbrëma e sheh Qarabagun me dy barazime ndaj Atleticos.

Chelsea humbi në udhëtim nga Roma në mënyrë të thellë dhe do t’i duhet një fitore për t’i ikur rrezikimit të kualifikimit.

Skuadra e contes mposhti thellë WBA-në në udhëtim në fundjavë dhe tash kërkon fitore edhe ndaj Qarabagut.

Në 10 ndeshjet e fundit, Qarabag ka humbur vetëm një sfidë në shtëpi, atë ndaj Romës.

Kurse, Chelsea do të siguronte kualifikimin nëse Atletico dështon të fitojë dhe Blutë sigurojnë fitore.

Formacioni i Chelseat: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Zappacosta, Kanté, Drinkwater, Alonso; Fàbregas, Hazard; Morata.
Nuk luajnë: Batshuayi (nyje), Moses (kofshë), Musonda (gju), Kenedy (muskulor)
Mungojnë ndeshjen tjetër nëse ndëshkohen: asnjëri

Formacioni i Qarabagut: Šehić; Medvedev, Sadygov, Rzeźniczak, Agolli; Garayev, Almeida, Míchel, Guerrier, Madatov; Ndlovu.
Nuk luajnë: Hüseynov (gju), Elyounoussi (e pa specifikuar), Pedro Henrique (i suspenduar)
Në dyshim: Dani Quintana (e pa specifikuar)
Mungojnë ndeshjen tjetër nëse ndëshkohen: asnjëri

/Telegrafi/