LAJMI I FUNDIT:

Putini nuk i kursen as fëmijët – arrestohen nxënësit e shkollave fillore që kundërshtojnë agresionin rus në Ukrainë

Putini nuk i kursen as fëmijët – arrestohen nxënësit e shkollave fillore që kundërshtojnë agresionin rus në Ukrainë

Kur u raportua dhe u publikuan disa fotografi të martën që sugjeronin se fëmijët e një shkolle fillore ishin arrestuar nga policia ruse në Moskë për vendosjen e luleve në ambasadën e Ukrainës dhe duke mbajtur tabela që thoshin “Jo luftës”, shumë kush mendonte se pamjet nuk ishin të vërteta.

Reklama

Por tani është konfirmuar nga gazetarja që ka fituar nobel, Novaya Gazeta. Në një përditësim, gazetarja thotë se fëmijët janë liruar që atëherë.

Imazhet tregojnë fëmijët me oficerët pas hekurave metalikë, ndoshta në një automjet policie dhe më pas në një komisariat, duke mbajtur lulet dhe pankartat e tyre, raporton bbc.

Kremlini duket se po merr masa gjithnjë e më drakoniane në përpjekje për të mbajtur nën kontroll narrativën e luftës.

Ndryshe, policia ruse tashmë ka arrestuar qindra protestues që e kundërshtojnë agresionin rus në Ukrainë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori