LAJMI I FUNDIT:

Putin dëshiron që lufta të përfundojë me diplomaci

Putin dëshiron që lufta të përfundojë me diplomaci

Udhëheqësi rus, Vladimir Putin thotë se dëshiron që lufta në Ukrainë të përfundojë me diplomaci.

Reklama

Duke folur me gazetarët gjatë një konference për shtyp këtë pasdite, ai tha se është i interesuar që ta përfundojë “operacionin special ushtarak”, raporton skynews.

“Qëllimi ynë nuk është të rrotullojmë timonin e konfliktit ushtarak, por, përkundrazi, t’i japim fund kësaj lufte”, tha i pari i shtetit rus.

“Ne po përpiqemi për këtë dhe do të vazhdojmë të përpiqemi. Ne do të përpiqemi për t’i dhënë fund kësaj, dhe sa më shpejt, aq më mirë “, shtoi ai.

Ai vazhdoi të argumentojë pa fakte se sistemi raketor Patriot i SHBA-së, i cili do të përdoret nga Ukraina, është “i vjetër” dhe se “gjithmonë ka një kundërhelm”.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm në shtetin ukrainas më 24 shkurt duke shkaktuar mijëra viktima dhe shumë dëme materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Evropa
Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Evropa
Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Evropa
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Evropa
Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Evropa
Kalo në kategori