Një foto nga fitorja me nokaut e Tyson Furyt ndaj Dillian Whytes duket se tregon kampionin duke i thyer dhëmbin rivalit të tij me goditjen e tij fituese.

Gypsy King lëshoi një goditje me të djathtën në sekondat e fundit të raundit të gjashtë në Wembley të shtunën mbrëma për të ndaluar Body Snatcher dhe për të ruajtur titullin e tij botëror në peshën e rëndë.

Whyte u hodh në dysheme dhe megjithëse u ngrit në këmbë që dridheshin dhe lufta u ndërpre me të drejtë nga gjyqtari Mark Lyson.

Fury me akuza të rënda ndaj Dillian Whyte për mashtrim gjatë meçit Fury me akuza të rënda ndaj Dillian Whyte për mashtrim gjatë meçit

Dhe fansat ishin të bindur se Whyte humbi një dhëmb për të komplikuar gjendjen e tij pasi sfida e tij e parë për titull botëror përfundoi me një upercut. Një fans madje krijoi një llogari në Twitter ku pretendonte se dhëmbi kishte fluturuar në Southampton, ndërsa një tjetër tha: “Dhëmbi i Dillian Whyte sapo ka rënë në Watford”.

Fury më vonë pranoi se nuk e kishte vënë re nëse ai i kishte shkulur një dhëmbë kundërshtarit të tij, por që ishte i kënaqur me fitoren: “Nuk e pashë, të jem i sinqertë”.

Dhe ai këmbëngul se nuk ka asgjë për të dëshmuar më tej, pavarësisht nga një përplasje e mundshme e padiskutueshme me Anthony Joshuan ose Oleksandr Usyk. /Telegrafi/