LAJMI I FUNDIT:

Publikohet “njoftimi që do ta trondit botën e sportit” nga Endrick dhe fansat janë shumë të zhgënjyer

Publikohet “njoftimi që do ta trondit botën e sportit” nga Endrick dhe fansat janë shumë të zhgënjyer

Endrick ka bërë “njoftimin e madh” në ESPN pasi postoi një mesazh ngacmues në mediat sociale në fillim të kësaj jave – dhe nuk është ashtu siç prisnin fansat.

Talenti i mrekullueshëm brazilian do t’i bashkohet zyrtarisht Real Madridit nga Palmeiras muajin e ardhshëm pasi të mbushë 18 vjeç.

Të hënën, ai ngarkoi një postim të ri në llogarinë e tij në Instagram, në të cilin shkruhej se do të ishte një njoftim të rëndësishëm.


Endrick ngacmon me një njoftim të madh, thotë 'do të trondis botën e sportit'
Lexo po ashtu Endrick ngacmon me një njoftim të madh, thotë 'do të trondis botën e sportit'

Ai tha: “Nuk e di nëse jeni gati për këtë. Më 20 qershor do të jem në ESPN për të treguar lajmet që do të tronditin botën e sportit”.

Tifozët spekuluan në mënyrë të egër se cili do të ishte njoftimi, me Endrick që mbante një bluzë blu me numrin 26 në të.

Kishte pikëpyetje nëse 26 do të bëhej numri i tij i ri i fanellës së Real Madridit – megjithëse kjo do të konfirmonte se ai do të fillonte jetën në Bernabeu si një lojtar rezervë, duke pasur parasysh rregullat e La Ligës që lejojnë vetëm numrat e vjetër deri në 25.

Të tjerë besonin se mund të kishte lidhje me pjesëmarrjen e tij me Brazilin në Kupën e Amerikës të kësaj vere.

Endrick ka njoftuar se përzgjedhja sportive e ESPN Brasil – që do të transmetojë Copa America – tani do të jetë e disponueshme në Disney+.

Njoftimi mori formën e një konference për shtyp, në të cilën Endrick iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve.

Në postimin që njoftonte lajmin, ESPN Brasil shkruante: “Endrick mori mikrofonin dhe dërgoi lajmin që duhet të dini: Transferimi i vërtetë i Vitit!”.

Fansat që atëherë kanë thënë fjalën e tyre në mediat sociale pasi zbuluan se çfarë ishte në të vërtetë njoftimi – i cili premtoi të ‘trondiste botën’.

Njëri shkroi: “Uau çfarë njoftimi”. Një i dytë shtoi: “As nuk mund të më tundte e lëre më gjithë botën”. Një i tretë tha: “Shokoj botën? Dyshoj ta ketë tronditur ndokënd”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori