Janë publikuar pamjet se si Riyad Mahrez dhe John Stonës kishin një bisedë të ashpër në prag të fillimit të pjesës së dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Chelseat.

Citizens u mposhtën 1-0 nga The Blues në finalen e garës më të madhe për klube në Evropë, me golin e vetëm të realizuar nga Kai Havertz.

De Bruyne konfirmon shkallën e lëndimit që pësoi nga dueli me Rudiger - belgu nuk shpëtoi aq lehtë sa dukej De Bruyne konfirmon shkallën e lëndimit që pësoi nga dueli me Rudiger - belgu nuk shpëtoi aq lehtë sa dukej

Gjermani arriti të linte mbrapa në pjesën e parë Stones dhe Ruben Dias, për të shënuar përballë Edersoni në Estadio do Dragao në Potugali.

Në tunel, para pjesës së dytë, Mahrez dhe Stones kishin një përplasje të ashpër, me tifozët e Cityt që ishin të acaruar me dy lojtarët.

Evra thumbon ashpër Manchester Cityn, pasi këta të fundit dështuan në finalen e Ligës së Kampionëve Evra thumbon ashpër Manchester Cityn, pasi këta të fundit dështuan në finalen e Ligës së Kampionëve

Kjo bëri që algjeriani dhe anglezi mos të kishin kontakt të mirë gjatë takimit edhe pse tentuan të barazonin shifrat deri në sekondat e fundit.

Megjithatë, Chelsea arriti të ruante epërsinë, duke fituar trofeun e dytë në histori. /Telegrafi/