Kevin De Bruyne ka konfirmuar se ai theu hundën dhe pësoi një frakturë orbitale në përplasjen e tij me Antonio Rudiger gjatë finales së Ligës së Kampionëve.

Ylli i Manchester Cityt dhe mbrojtësi i Chelsea u përplasën gjatë pjesës së dytë, duke lënë belgun të shtrirë në fushë.

Ai më pas u zëvendësua ndërsa u largua nga fusha me lot në një moment emocional.

Guardiola kritikohet për veprimin që bëri pasi mori medaljen e Ligës së Kampionëve Guardiola kritikohet për veprimin që bëri pasi mori medaljen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne ka konfirmuar diagnozën e tij pasi ishte kthyer nga spitali lokal.

Ai shkroi në Twitter: “Përshëndetje, sapo u ktheva nga spitali”.

Një nga momentet e rralla: Mateu Lahoz nuk arriti t'i ndalte lotët pas finales mes Cityt e Chelseat Një nga momentet e rralla: Mateu Lahoz nuk arriti t'i ndalte lotët pas finales mes Cityt e Chelseat

“Diagnoza ime është frakturë akute e kockave të hundës dhe thyerje e orbitës së majtë. Ndihem mirë tani. Ende i zhgënjyer për dje padyshim, por ne do të kthehemi”.

De Bruyne u tërhoq me rezultatin 1-0 dhe qëndroi në bankinë – me Chelsean që në fund fitoi trofeun.

“Guardiola nuk do të fitojë përsëri Ligën e Kampionëve për shkak të mallkimit afrikan” - Seluk tregon se çfarë nuk shkon me spanjollin “Guardiola nuk do të fitojë përsëri Ligën e Kampionëve për shkak të mallkimit afrikan” - Seluk tregon se çfarë nuk shkon me spanjollin

Kai Havertz shënoi golin e vetëm të takimit, pasi Thomas Tuchel siguroi një fitore të tretë ndaj Pep Guardolas këtë sezon. /Telegrafi/